Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Baslarken, ufak bir merhaba

Öncelikle herkese merhaba.

Bu yazi bir giris yazisi gibi olacak.

Su an blog’da bir hayli eksik var – affiniza siginarak bunlari zaman icinde düzeltecegimi belirtmek isterim. Ama benim acimdan blogun ana amaci, özellikle eTicaret basta olmak üzere, yatirimcilik, girisimcilik ve internet konularinda acik bir platform yaratip, fikir alisverisinde bulunmak.

Buraya güncel yorumlarim ve izlenimlerimin yanisira, Basin / Yayin icin hazirladigim yazilarimi da ekleyecegim. Özellikle üstünde durmak istedigim konu ise Türk internet pazari, (yabanci) yatirimci ve girisimcilik ücgeni olacak. Genel tahminlere göre Türkiye her ne kadar kullanici sayisi itibariyle dünya’nin 12. büyük ülkesi olsa bile, daha gidecek cok yolu oldugu biliniyor: Hem kullanici sayisi yükselecek (40-45 milyon, 2012) hemde internet’te harcanan paralarin hacmi cok degisecek. 2012 senesine kadar tüm pazarin ciddi bir sekilde büyümesini bekliyorum. Zaten bu beklentilerden dolayi, yabanci yatirimcilar Türkiye internetine yatirmaya devam edecekler. Buna es zamanli olarak, Türkiye’deki yatirimci / girisimci iliskileri gelisecek. Yatirim melek aglari (Galata Business Angels gibi) kurulmaya baslandi. Bu gelismeleri hem icerideki bir oyuncu olarak hemde bir seyirci olarak, yorumlamak istiyorum. Blog’u kurarken, ana düsüncelerim bunlardi.

Yazilarimin bir bölümü Türkce, bir bölümü ise Almanca veya Ingilizce olacak. Yan taraftaki bayrak dügmelerini kullanarak, lisani degistirebilirsiniz. Almanca veya Ingilizce yazilarimin icine bir süre sonra türkce yazilarimin tercümesinide koymak istiyorum ama arada bir orada yabanci yatirimci ve girisimcilere yönelik yazilarda olacak. Türk Internet pazarini daha yakindan anlatmak amaciyla…

Fikirlerinizi ve yorumlarinizi bekliyorum.

4 Responses
 • Iskender Dirik
  Nisan 5, 2010

  Hayirli olsun. Dizayn cok basarili. Yazilarinizi merakla bekliyor olacagim…

 • mahirerkan
  Nisan 5, 2010

  Sina Bey,

  öncelikle Türkiye e-ticaret sektörünün ilerlemesi için her tür platformda göstermiş olduğunuz çabadan dolayı sizi tebrik etmek isterim.

  2010 yılı ile birlikte sizin de belirttiğiniz gibi Türkiye e-ticaret sektörü ciddi bir gelişme sürecine girdi. Bu konu özelinde gerek yurt dışındaki, gerekse yurt içindeki profesyonelleri ve yatırımcıları bir araya getirecek birçok etkinlik de yapılmaya başlandı. E-ticaret konulu blog’umdaki bir yazıda (http://interneticaret.blogspot.com/2010/01/nubridge-webrazzi-e-ticaret-etohum.html) bu yıl ilk kez düzenlenmeye başlayan sektörel etkinliklerden bahsetmiştim.

 • Oğulcan Selçuk Akbulut
  Nisan 6, 2010

  Sina Bey,
  türkiyenin sayılı “zeki insanlarından” birisi olarak fikirlerinizi bloğunuzdan da takip ediyor olmak keyif verecek. hayırlısı diyorum .,
  Sevgiler

 • onlinecoupon698
  Kasım 12, 2012

  Hello,I love to read more about this subject. I appreciate you for publishing Baslarken, ufak bir merhaba.