Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Markafoni Plaza – 2014 update

Yeni ofisimizden görüntüler – the new Markafoni office in Istanbul

_MG_3461small

 

office2011smallIMG_0212IMG_1326

 

 

 

 

 

 

 

 

12

pna1

47 Responses
 • izzet güvenilir
  Mart 30, 2011

  Hayırlı olsun, üstün başarılar dilerim.

 • Emrah Özer
  Mart 30, 2011

  Ofis çok güzel.. Fotoğraflar mükemmel. Sanatçının adını öğrenebilir miyiz?

 • Gürkan Bayraktar
  Mart 31, 2011

  Hayırlı olsun Çok güzel yeni kampanyalar ve yeni ürünler ile hizmetlerinizin devamını bekliyorus başarılar ..

 • hakan
  Nisan 1, 2011

  Yeni ofisiniz hayırlı olsun , duvarlar bu şekildemi kalacak yok ise boyanacak mı ?

 • halil
  Nisan 4, 2011

  Cok hos olmus…

 • Burak Polat
  Nisan 6, 2011

  Hayırlı olsun, darısı nice Türk e-girişiminin başına

 • Ahmet Refii Dener
  Nisan 14, 2011

  Tebrikler, hayırlı olsun ! Farklı düşünce tarzını yansıtan farklı bir ofis.

 • Nazan Özdemir
  Nisan 16, 2011

  başarılar ve iyi çalışmalar. blogunuza üye olmak istedim ama başaramadım, çalışmalarınızdan haberdar olmak için ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

 • Y.Emre GÜZER
  Mayıs 24, 2011

  Markafoni ekibinin dinamizmine ayak uydurabilecek çizgilere sahip bir ofis olmuş. Ekiple ilk bir araya geldiğim ofisi hatırlayınca, bu gelişime çıplak gözle tanık olabilen şanslı sektör çalışanlarından olduğumu düşünüyorum.

 • Murat Keseroglu
  Haziran 8, 2011

  Berlinde ziyaret ettiğim internet şirketlerinin ofislerini andırıyor. Sanırım iyi bir büyüme bekleniyor şirkette. Hayırlı olsun.

 • eyup
  Temmuz 31, 2011

  Turkler e-ticarette buyume konusunda cok aceleci. umarım sız de bu acelecılıge kurban gıtmezsınız

 • levent
  Ağustos 19, 2011

  çok güzel. Umarım büyümeniz bu hızla devam eder.

 • Söylemesem
  Ağustos 27, 2011

  duvarlar boyanmadı boyanmayacakta alıştık ilk gunler şantiye çalışanı (a-me-le) sanar olmuştuk kendimizi. Ofisimiz ferah, geniş hele hele harbiyedeki binadan kat be kat. Şartlar düzeldi. Fazla mesai karşılığında ücretlerin ödenmemesi dışında. Sistemsel yapı yani var olan yazılımsal yapının neden olduğu hantallık olmasa ne markafoni lüzumsuz yere onlarca insan çalıştırmak zorunda kalacak ne de sık sık olmasa da zaman zaman ortaya çıkan sorunlar oluyor olacak. Ahhh ahh dedirten bir durum bu.. Sina Afra’nın haberi varmı dersiniz? Alman ekolü adam, sektörün (internet) içinden “olmaz olurmu kardeşim” dedirtir “peki neden el atmıyor” diye sorarsak “zibidi tolganın işi” yani sınırları içinde. Yazılımda iki tane abartmıyor gayet samimi bir şekilde söylüyorum işin ehli iki tane 3-4 bin liralık adam çalıştır alır o Ezik Rezil Planlama kısa adıyla ERP yazılımını gerçek tanımına uygun şekilde “Enterprise Resource Planning” adına sokar.

  Daha bahsedilecek çözümü olduğu halde işleyen bir sürü sorun mevcut ancak çözüm üretip sunduğumuz halde “o kalıpları” ya da “o duvarlar” örenlerin aklındaki duvarları yıkmak malesef “EGO” denen o şahsi tanrılarını taşlamak olarak algılanıyor, algılanabiliyor diyelim kapatalım. Hele kendi bölümümdeki sorunlardan bahsedip kendimi ele verip işten kovdurtmak istemiyorum. Bu aralar markafoni’de fena kıyım var. Arada güme gitmeyelim. Sina Afra iyi adam ama mütevazi en alttaki elemanla bile masasına oturup 20-25 dakika sohbet etmiş ve bir sandalye yanında buna tanıklık etmiş birisiyim. Garip gelmiş “ulahn helal olsun herife, benim tiklemediğim adamı aldı karşısına…”. Şunuda unutmadan söyleyeyim. Dün itibariyle attığı mail ise takdire (taktir miydi takdir miydi diye hep iki ara bi derede kalıyorum ama bu cümleyi yazma zahmetine girer fakat bir tab ya da yeni bir tarayıcı sayfası açıp guguleye ya da TDK’ya girme zahmetine girmek istemiyorum.) nerde kalmıştık… He dün bi mail atıldı I.K.’dan onun üstüne sevgili patronumuz Afra’da üstüne pamuk eller cebe, hadiyin sene ulahn tarzında olmasa da güzel güzel bi mail attı onu paylaşayım sizinle sevgili CEO’muz Sina Afra bu mesajı silmez ise;

  “Sevgili markafoni Ailesi,

  Tüm dünyanın duyarlılık gösterdiği, Somali’deki açlık problemi için markafoni olarak biz ne yapabiliriz diye düşünmüştük. Sizler de yardımda bulunarak ailemize yakışanı gösterdiniz.

  Ama eğer hala yoğunluğunuz nedeniyle fırsat bulup da İnsan Kaynakları odasında bulunan yardım kutusuna bağışta bulunamadıysanız, ya da daha fazla yardımda bulunmak istiyorsanız, bağışlar Somali’ye hareket etmeden önce tekrar hatırlatmak istedik.

  Son gayretlerinizi Somali’deki insanlar adına sabırsızlıkla bekliyoruz.

  Toplanan bağışlar Kızılay aracılığı ile Somali’ye ulaştırılacak ve size tekrar bilgilendirilmesi yapılacaktır.

  Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.”

  üzerine:

  “Haydi arkadaşlar, Somali olayını destekleyelim. Ne kadar toplanırsa, şirket olarak biz toplanan meblağnın aynısını ekleyecegiz.”

  Helal olsun. Unutmadan, izlenimim; şirket bence toplanan meblayı lütfen ama lütfen bir kaç katını versin. Nedeni ya da nedenleri bir ay sonu malumunuz maaşlar yatmamış yatsa da bayram mayram vesilesiyle parayı çekecek en yakın bankamatik 5-6 km yakında, ikinci neden çalışanlar açın halinden anlamaz ben bizzat oruçluyken bunu biliyorum işin şakası tabi ancak çalışanlar malesef bu tür hassasiyeti lafta gösteriyorlar diyelim kısa tutalım. Abi fikir üretmeyim diyorum altta kalayım diyorum olmuyor yapamıyorum. Abi sen şirket olarak böyle bir şeyi şirket içinde yap ammmaaaa sen müşterilerin alışveriş yaparken bir tane 2 liralık üstünde “Africa” yazılı t-shirt’ü al 5 liraya sat sonrada “siparişinizin yanında alacağınız bu t-shirt ile sizde Afrika’da ki ‘ya da Somali’de ki diyelim’ insanların açlıktan ölmesine mani olun” gibisinden bir kampanya oluştursana. Hem inanılmaz bir bağış potansiyeli mevcut hem de alışveriş yapacak olan insanların takdirine mazhar olma gibi bir imkan. Megalomanlık yaptıysak affalo diyelim ve benden bu kadar bu mesaj mübarek bir gün olan “Kadir Gecesi” ‘nde yazıldığı için herkese mutlu günler markafoni’ye ise en kısa zamanda mescid yapılması dileğiyle.

 • berna van soyusü
  Eylül 26, 2011

  Ellerinize sağlık güzel bir proje uygulaması olmuş,yeni projelerde görüşmek dileğiyle

 • arzu pınar
  Ekim 18, 2011

  Hayırlı olsun. Yeni ofisinizde başarılı, güzel çalışmalar dilerim.

 • Huseyin KURU
  Ekim 23, 2011

  Sinacığım, hayırlı olsun, başarılarınızın devamını dilerim.

 • Domain Reyonu
  Kasım 15, 2011

  Herkesin imrenerek baktığı bir ofis olmuş. Tebrikler!

 • Mersin Web Tasarım
  Aralık 23, 2011

  Çok güzel bir çalışma ortamı başarılar…

 • Hakan YALÇIN
  Ocak 30, 2012

  Ben en çok şuna şaşırmıştım Yurtiçikargo ‘ nun Markafoni şubesi var ! Bu muhteşem bir şey . Şubelere bakıyorsun ; sarıyer, etiler, beşiktaş, markafoni, kadıköy 🙂 . Bu bile kulaktan kulağa yayılma katsayısı ile pozitif tepkimeye yol açacak bir durum.

 • halit varol
  Mart 19, 2012

  facebook un ofisi bile bu kadar değil markafoninki mi bu kadar gülüyüm bari :))))

 • Ahmet
  Haziran 11, 2012

  Sina Bey sizi değişik etkinliklerden (Startup12 gibi) ve Twitter’da takip eden biriyim fakat blog sayfanızı yeni keşfettim desem 🙂 Türkiye’de de Markafoni Plaza gibi bir internet sitesine ait böyle güzel yapının olması ve gittikçe büyümesi mutluluk verici. Zaten başarılısınız o nedenle kolay gelsin diyorum.

 • kadın
  Temmuz 26, 2012

  Cok hoş olmuş… Allah bozmasın 🙂

 • Ayakkabım Moda
  Ağustos 18, 2012

  Gün geçtikçe daha kaliteli ürünlerle, modanın en şık yanını bizlere yansıtan Markafoni, çalışanları ve tüm yöneticilerinin hak ettiği bir plaza olmuş bence.İyi çalışmalar Markafoni 🙂

 • Ayakkabım Moda
  Ağustos 18, 2012

  Gün geçtikçe daha kaliteli ürünlerle, modanın en şık yanını bizlere yansıtan Markafoni, çalışanları ve tüm yöneticilerinin hak ettiği bir plaza olmuş bence.İyi çalışmalar Markafoni

 • Teknik Sorular
  Eylül 21, 2012

  Türkiye’deki internet firmaları arasında Google’da dahil olmak üzere Markafoni, en ilginç, güzel ve geniş ofise sahip. Böyle bir yerde herkes çalışmak ister.

 • MURAT TÜRLÜ
  Eylül 26, 2012

  Merhabalar Sina Bey
  Projem E-Ticaret İle Sosyal Medya Uzmanlığını Kazan –Kazan İş Modeli İle Birleştirilerek İnternet Sektöründe İzinli Reklam Ve İzinli Pazarlama Alanında Yeni Bir Yöntem Sunmaktadır.
  Geçen Yıl Tobb(Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU Ve Danışmanı Sayın Ekrem Kerem OKTAY) Desteği İle Başlayan Maceramda,Kobi Girişim A.Ş,Başbakanlık, Bilim,Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığına Projemi Sundum Uzun Bir Süre Destek Verdiler Ve Referans Olabileceklerini Beyan Ettiler.
  Bu Aşamada Doğuş Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Ve E-Ticaret Yönetmenliği Sertifika Programı İle Kobi Genç Girişimci Destek Kredisi Eğitim Programını Bitirip Kredi Almaya Hak Kazandım.Projem Hazır Bende Hazırım.Projem Sosyal Sorumluluk İş Ortaklığına dönüş yaparak ilk 1 yıl sonunda İş-Kur Meslek Edindirme Proglarımını Tamamlamış 7 Engelli Sosyal Medya Uzmanın Yer Alacağı Bir Sisteme Dönüşmüştür.Kendi Kobi Kredilerim Ve Yatırımcılarımla 120.000 TL Sermaye İle İş e Başlamaya Hazır Hale Gelmiştir.Gereken Sadece 1 Yıllık Reklam Gideri Olan 50.000 tl lik Büyük Yatırımcıdır ;Bu İş Ortaklığını Kurabilmek İçin Proje Sunumu Yapabilmek İstiyorum.Ayırdığınız Zaman İçin Teşekkürlerimi Sunarım Saygılarımla
  (Projem 28 Eylül Cuma Günü İstanbul Ticaret Gazetesinde Yer Alacaktır.)
  Murat Hüseyin TÜRLÜ
  05444735111

 • caner
  Ekim 14, 2012

  2005 senesinde burda kemer çanta imalatı yapıyorduk şimdi daha bi havalı olmuş hatta bina hak ettiği saygıyı görmüş bu binanın eski sahibi binanın bu halini gördümü acaba

 • olic1938
  Kasım 12, 2012

  Markafoni Plaza is a great blog post. I am going to spend more time researching this topic.

 • Seo
  Kasım 15, 2012

  Tebrik ederim çok şık olmuş.

 • azer
  Kasım 16, 2012

  ofisi görünce iş başvurusu yapasım geldi

 • Teknik Sorular
  Kasım 19, 2012

  Türkiye’deki sahibinden.com gibi diğer internet firmaları Markafoni’den etkilenmiş olacak ki onlarda ofislerini değiştirdiler. Umarım daha iyilerini de görürüz.

 • SEO Uzmanı
  Ocak 21, 2013

  Böyle yerlerde çalışmak güzel olsa gerek.

 • site
  Ocak 28, 2013

  Hi there, Thanks a lot for this brilliant article! I will save this website. Cheers.

 • Öykü
  Şubat 16, 2013

  Ben bir müşteri olarak markafoni ekibi böyle güzel bir ofiste çalışsın diye elimden geleni yapıyorum! İyi çalışmalar, bol kampanyalar! :o)

 • Mehmet Bey
  Nisan 27, 2013

  Şirket güzel fakat EN ÜST KATTA YER ALAN TUANA KAFE ve sahibi hiçbir işe yaramayan,ahlaksız,terbiyesi eksik,adam sıfatından habersiz biri.
  Teşekkürler Sina Bey.

 • oğuzhan
  Nisan 29, 2013

  Plazayı ziyaret imkanımız olur mu?

 • ozkan meras
  Mayıs 10, 2013

  ofis süper :))

 • tabela
  Haziran 14, 2013

  Ofisleri sanırım yeni düzenlemeye girdi webrazzide denk gelmiştim bir kısa video tanıtımında.Güzel ferah bir ofis.